Mesafeli Satış ve Abonelik Sözleşmesi

1) TARAFLAR

İşbu Mesafeli Satış ve Abonelik Sözleşmesi (“Sözleşme”), Alıcı ve Satıcı tarafları arasında belirtilen hüküm ve şartlar dahilinde akdedilmiştir.

SATICI:
Ticaret Unvanı: Mevzuattr Yazılım Anonim Şirketi 
Adresi: Maslak Mah. Aos 55.Sk.42 Maslak A Bl St.No:2/11 Sarıyer/İstanbul 
Telefon: 0224 334 18 20
E-Posta: [javascript protected email address]
MERSİS No: 0620134815400001

ALICI:
Adı Soyadı / Şirket :
Adresi :
Telefon:
E-Posta Adresi:

2) TANIMLAR

2.1. İşbu Sözleşme’de;

“Alıcı”, Üye olmak ve Kullanım Ücretini ödemek suretiyle Platform’da sunulan ürün ve/veya hizmetleri satın alan kullanıcıları ifade eder.

“Aydınlatma Metni” 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak kişisel verisi işlenen kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış metni ifade eder.

Deneme Üyesi”, MevzuatTR'nin Ücretsiz Dene başvurusunu uygun gördüğü ve kısıtsız veya zaman zaman değiştirebileceği belge sayısı ve koşullarla kısıtlı olarak MevzuatTR Online Mevzuat Bilgilendirme Sistemi’nden faydalanabilen kişileri ifade eder.

“MevzuatTR” veya “Satıcı”, Platform üzerinden satış yapan Mevzuattr Yazılım Anonim Şirketi’ni ifade eder.

"MevzuatTR Online Mevzuat Bilgilendirme Sistemi", Alıcı’nın Platform’da işbu Sözleşme’yi onayladıktan ve Kullanım Ücreti’ni ödedikten sonra kullanıcı adı ve şifre oluşturarak faydalanmaya başladığı Microsoft Edge, Google Chrome ve Mozilla Firefox ve benzeri internet tarayıcıları ve aktif internet bağlantısı, App store ve/veya Google Play’den indirilebilen mobil uygulama üzerinden çalıştırılabilen Mali Müşavir (SMMM), Yeminli Mali Müşavir (YMM) mesleğini ilgilendiren içtihat, mevzuat, yürütme kararları ve diğer içerikleri barındıran ve bu içeriklerin kullanıcılara eposta ve SMS olarak iletilmesini sağlayan mevzuat bilgi sistemini ifade eder. “Ücretsiz Dene” özelliğinden yararlanan Kullanıcılar, MevzuatTR’nin uygun gördüğü ve zaman zaman değiştirebileceği belge sayısı ve koşullarla kısıtlı kalmak koşulu ile MevzuatTR Online Mevzuat Bilgilendirme Sistemi’nden sınırlı olarak faydalanabilmektedirler.

Kullanıcı” hem Alıcı ve hem de Deneme Üyesi olmak üzere MevzuatTR sitesindeki tüm Kullanıcıları ifade eder.

Kullanım Ücreti”, İşbu Sözleşme konusu MevzuatTR Online Mevzuat Bilgilendirme Sistemi'nin Kullanıcı tarafından tek bir kullanıcı hesabı altında kullanılması karşılığında belirlenmiş olan üyelik ücretini ifade eder.

Ön Bilgilendirme Formu”, Alıcıların satın alacakları Ürünlere/Hizmetlere yönelik satış, ödeme, teslimat ve kullanım koşullarına dair bilgilendirildikleri metni ifade eder.

“Platform”, MevzuatTR’nin sahip olduğu [https://www.mevzuattr.com/] internet sitesini ve App store ve/veya Google Play’den indirilebilen mobil uygulamalarını ifade eder.

Ürün/Hizmet”, Kullanıcılara, tabi oldukları paket kapsamında MevzuatTR Online Bilgilendirme Sistemi hizmeti ve paket içerisindeki diğer hizmetleri ifade eder.

Kullanıcı/Alıcı ve Satıcı, işbu Sözleşme’de münferiden “Taraf” ve birlikte “Taraflar” olarak anılabilirler.

3) SÖZLEŞMENİN KONUSU

3.1. İşbu Sözleşme’nin konusu, Kullanıcı’nın (i) Deneme Üyesi olarak veya (ii) Alıcı olarak MevzuatTR’nin sunduğu Ürünü/Hizmeti satın alması ve Platform üzerinden işbu Sözleşme’yi onaylaması suretiyle, Satıcı tarafından sunulan Ürünü/Hizmeti kullanması ile ilgili olarak Taraflar’ın hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

4) SÖZLEŞMENİN KAPSAMI VE KURULMASI

4.1. İşbu Sözleşme, tüketici sıfatını haiz Kullanıcılar bakımından 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”), Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne uygun olarak düzenlenmiştir. Taraflar, Sözleşme kapsamında Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nden kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler.

4.2. Kullanıcı, Satıcı’nın isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu ürünün/hizmetin temel nitelikleri, vergiler dâhil olmak üzere satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının neden kullanılamadığı, şikâyet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar, sözleşmemenin feshi vs. konusunda açık, anlaşılır ve Platform’da uygun şekilde MevzuatTR tarafından bilgilendirildiğini, tüm bu bilgileri Ön Bilgilendirme Formu ile beraber elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında Ürünü/Hizmeti sipariş verdiğini işbu Sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

4.3. İşbu Sözleşme, Alıcı bakımından işbu Sözleşme’yi onaylaması ve Kullanım Ücreti’ni ödemesi üzerine ve Deneme Üyesi olan Kullanıcı bakımından ise işbu Sözleşme’yi onaylaması ve Ücretsiz Dene özelliğini kabul etmesi üzerine yürürlüğe girmiş olup, MevzuatTR tarafından sunulan Ürünler/Hizmetler anında ifa edilmeye başlanır.

5) SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN TEMEL NİTELİKLERİ VE BEDELİ

5.1. Hizmetler: Hizmetlerin süresi ve paket türü, ürün adedi, paket ayrıntıları, vergiler dahil satış bedeli aşağıda belirtildiği gibidir.

Paket Adı:

 

Paket Süresi:

 

Sipariş Adedi:

 

Kargo Adedi:

 

Kargo Ücreti:

Online olarak teslim edilen ürünlerde herhangi bir kargo ücreti yoktur.

Ödeme Şekli:

 

Vergi Dahil Satış Bedeli:

 

Fiyat Geçerlilik Süresi:

 

5.2. Ödeme Şekli, Ödeme Planı ve Teslimat:

5.2.1 Ödemeler, sanal pos uygulaması üzerinden kredi kartı ile peşin veya taksitli olarak, banka havalesi veya EFT ödeme şekillerinde yapılabilir.

5.2.2 Alıcı’nın, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, Alıcı ile kart sahibi banka arasında imzalanmış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile Alıcı arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. Alıcı, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir. Ayrıca alıcı, ödeme yaptığı kredi/banka kartının kendisine ait olduğunu veya kartın meşru hamili bulunduğunu, “ödeme yap” seçeneğine tıkladığı anda kabul ve beyan etmiştir.

5.2.3 Alıcı, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin banka ve Alıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.2.4 Teslimat Şekli, Alıcı’nın Platform’dan satın aldığı hizmetler “Elektronik ortamda teslim edilebilir ürünler” kategorisindedir. İşbu hizmetler elektronik ortamda Alıcı’ya teslim edilen hizmet/yazılımlar olduğu için fiziksel olarak iadesi mümkün değildir. İşbu Sözleşme elektronik ortam üzerinde yürürlüğe girdiği anda Alıcı’ya elektronik ortamda anında ifa edildiğinden teslimat ödemenin alındığı anda gerçekleşir. Alıcı, bu sebeple Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde geçen cayma hakkını kullanamayacaktır.

5.2.5 Alıcı işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda onaylanması ve kredi kartı ile ödeme yapması halinde hizmeti anında kullanmaya başlayabilir. Satıcı’nın banka havalesi veya EFT ile yapılan ödemeye onay vermesi ile Alıcı kısa sürede hizmeti kullanmaya başlayacaktır.

5.2.6 Herhangi bir nedenle Alıcı tarafından hizmet bedeli ödenmez veya yapılan ödeme banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı hizmetin ifası yükümlülüğünden kurtulur ve Alıcı’nın hizmetlere erişimi durdurulur. Fatura bedelinin sonradan ödenmesi durumunda Alıcı’nın bedeli ödediği tarihten itibaren hizmetlere erişimi tekrar sağlanır.

5.2.7 Ürünün/Hizmetin gereği gibi Alıcı’ya teslim edilebilmesi için Kullanıcı, güncel, tam ve doğru bilgilerini sunmakla yükümlüdür. MevzuatTR, Kullanıcı’nın vermiş olduğu bilgilerin gerçekle örtüşmediğini tespit etmesi üzerine, Kullanıcı’nın siparişini durdurabilir ve Kullanıcı’nın paylaşmış olduğu e-posta adresi ve telefon numarası gibi iletişim bilgileri üzerinden Kullanıcı’ya ulaşamadığı takdirde siparişi işlemini askıya alabilir. Alıcı’dan herhangi bir cevap alınamazsa MevzuatTR, siparişi iptal etme hakkında sahiptir.

5.2.8 Alıcı’nın açık onayı olmadan ilave ödeme yükümlülüğü doğuran seçeneklerin kendiliğinden seçili olarak sunulmuş olmasından dolayı Alıcı ödeme yapmış ise bu ödemeler MevzuatTR tarafından iade edilecektir.

6) GENEL HÜKÜMLER

6.1. Alıcı, Platform’da aboneliğe sunulan sözleşme konusu Ürünün/Hizmetin temel nitelikleri, satış fiyatı, fiyatın geçerlilik süresi, abonelik süresi, ödeme şekli, Ürünün/Hizmetin teslimatına ilişkin hususları ve şikâyet kanalları hakkında bilgilendirildiğini, sözleşmeyi ve Platform’da yer alan Ürünün/Hizmetin hakkında bilgilendirici metinleri, Ön Bilgilendirme Formu’nu doğru ve eksiksiz bir şekilde okuduğunu kabul ve beyan eder. Alıcılar, tüketici sıfatıyla talep ve şikâyetlerini yukarıda yer alan MevzuatTR iletişim bilgilerinin sağladığı kanallarla ulaştırabilirler.

6.2. Alıcı, işbu Sözleşme’yi elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder. İşbu Sözleşme’nin akdinden önce MevzuatTR tarafından kendisinin bilgilendirilmesi gereken Satıcı’nın adı, unvanı, MERSİS adresi, vergi kimlik numarası, Satıcı’ya ait doğru ve güncel iletişim bilgileri, siparişi verilen ürünlere/hizmetlere ait temel özellikler, ürünlerin/hizmetlerin vergiler dâhil fiyatı ifa süresi ödeme ve teslimat bilgilerini ve tüketicinin şikayetlerini bildirebileceği kanalları da doğru ve eksiksiz olarak edindiğini ve Ön Bilgilendirme Formu’nu okuduğunu teyit etmiş olur.

6.3. Sözleşme konusu Ürünün/Hizmetin aboneliğinin başlayabilmesi için işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda teyit edilmiş olması ve Ürün/Hizmet bedelinin Alıcı’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle Ürün/Hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı’nın, Alıcı’nın Ürüne/Hizmete erişimini durdurabilme hakkı saklıdır.

6.4. Hizmetin ifasından sonra, Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeniyle ilgili banka veya finans kuruluşun hizmet bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Alıcı’ya verilen hizmet askıya alınacaktır.

6.5. İşbu Sözleşme’nin kurulmasından sonra, Sözleşme’nin sona ereceği tarihe kadar Alıcı’nın açıkça talepte bulunması veya onay vermesi hâlinde Alıcı’nın abonelik süresi uzatılabilir. Bu durumda, Alıcı’nın satın almış olduğu hizmet paketi yenilenerek ve Alıcı’nın bildirdiği kredi kartından yeni paket fiyatları ile yeniden ödeme alınarak hizmet süresi uzatılır. Alıcı, ayrıca hizmet paketine dahil edilen yeni özelliklerden de faydalanma hakkına sahip olur. İşbu hüküm, MevzuatTR’nin Sözleşme’yi yenilemekle yükümlü olduğu şeklinde yorumlanamaz.

6.6. Kullanıcı, Platform’a kaydolurken verdiği bilgilerin güncel, doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ve beyan eder. Kullanıcı, bunların yanlış, eksik veya yanıltıcı olmasından kaynaklanabilecek her türlü zarardan ve yaptırımdan münhasıran sorumlu olduğunu, MevzuatTR’nin bu yönde uğrayabileceği doğrudan, dolaylı ve her türlü zararı nakden ve derhal tazmin edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcı belirlediği hesap şifresinin gizliliğinden sorumlu olduğunu, üçüncü kişiler ile paylaşmayacağını, bunların kendi kusuru veya ihmali neticesinde üçüncü kişilerin eline geçmesi ve/veya bu sebeple uğrayabileceği her türlü zarar dolayısıyla sorumlu olduğunu ve Satıcı’nın bu husustan dolayı herhangi bir şekilde sorumlu tutulamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcı’nın işbu Sözleşme kapsamında sahip olduğu haklar sadece kendisine ait olup başkasına devredilemez. Kullanıcı’nın MevzuatTR Online Mevzuat Bilgilendirme Sistemi’nden faydalanabilmesi için gerekli olan kullanıcı adı ve şifre kişiye özeldir. Bu minvalde, Kullanıcı, kendisine tahsis edilen kullanıcı adı ve şifre aracılığıyla MevzuatTR Online Mevzuat Bilgilendirme Sistemi’nin yalnızca kendisi tarafından kullanılacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcı’nın kullanıcı adının ve şifresinin kendisi dışındaki üçüncü kişilerce kullanıldığının tespit edilmesi halinde, Satıcı’nın hizmeti durdurma hakkı saklıdır.

6.7. Kullanıcı olarak; Platformu hukuka aykırı veya MevzuatTR’nin ya da üçüncü kişilerin aleyhine sonuç doğuracak şekilde kullanmayacağınızı, (iii) başkası adına veya başkasını taklit ederek hesap açmayacağınızı, (iv) Platformun kaynak kodlarına tersine mühendislik yapmayacağınızı ve erişmeye yönelik herhangi bir girişimde bulunmayacağınızı, (v) izniniz olmayan Platformdaki alanlara veya özelliklere erişmeye yönelik herhangi bir girişimde veya müdahalede bulunmayacağınızı (vi) başkalarına ait kişisel verileri kendi amaçlarınızla işlemeyeceğinizi, (vii) Platformdaki elektronik metin, görsel ve işitsel imgeler, video klipleri, dosyalar, veri tabanları, kataloglar ve listeler dahil herhangi bir içeriği kopyalamayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi veya yaymayacağınızı ve gerek bu eylemlerle gerekse de başka yollarla MevzuatTR ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğinizi ve (ix) Ürünleri/Hizmetleri veya Platform’daki operasyonları engellemeyeceğinizi, devre dışı bırakmayacağınızı, aşırı yüklemeye sebep olmayacağınızı, kesintiye uğratmayacağınızı veya bozmayacağınızı kabul edersiniz.

7) FİKRİ MÜLKİYET

7.1. Platform’da bulunan, kaynak kodu, veri kodu, yazılım, veri tabanı ve bunların geliştirilmiş versiyonları üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 21. maddesinde “İşleme”, 22. maddesinde “Çoğaltma”, 23. Maddesinde “Yayma”, 24. maddesinde “Temsil” ve 25. maddesinde “İşaret Ses ve/veya Görüntü Nakline Yarayan Araçlarla Umuma İletim” hakları adı altında düzenlenen mali hakların tamamı üzerinde ve aynı kanunun 14. maddesinde “Umuma Arz Salahiyeti”, 15. maddesinde “Adın Belirtilmesi Salahiyeti” ve 16. maddesinde “Eserde Değişiklik Yapılmasını Men Etme” adı altında düzenlenen manevi hakları kullanma yetkisi dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm fikri mülkiyet hakları (telif hakkı ve sair hak) yer, süre, içerik, mecra ve sayı sınırı olmaksızın, münhasıran MevzuatTR’ye ve/veya lisans verenlerine aittir.

7.2. Teknoloji, içerik, her türlü öneri, fikir, geliştirme talebi, geri bildirim, tavsiye veya hizmete ve sizin tarafınızdan veya hizmetle ilgili başka herhangi bir tarafça sağlanan diğer bilgiler ve ilgili tüm fikri mülkiyet hakları dahil olmak üzere tüm hak, unvan ve menfaatler yalnızca MevzuatTR'ye ve varsa lisans verenlerine aittir.

7.3. MevzuatTR’nin telif haklarına tabi çalışmaları, ticari markaları, ticari görünümü veya Platform vasıtasıyla sağladığı başkaca varlık ve bilgilere yönelik tüm haklar MevzuatTR’ye aittir. Kullanıcı, MevzuatTR’nin yazılı izni olmaksızın bunları kopyalamaz, taklitlerini üretemez ve kullanamaz. İşbu Sözleşme’deki herhangi bir hüküm, Hizmetler’e ilişkin fikri mülkiyet haklarının Kullanıcılara devredildiği anlamına gelmez. Kullanıcı’ya MevzuatTR’nin sunduğu Hizmetleri kullanma ve Platform’a erişim hakkının verilmesi, hiçbir şekilde MevzuatTR'nin Hizmetleri ve Platform’u üzerindeki fikri mülkiyet haklarını sona erdirmez veya sınırlamaz ve MevzuatTR’nin tasarruf hakkını etkilemez. Kullanıcı, MevzuatTR’nin fikri mülkiyet haklarına ilişkin yükümlülüklerini yerine getirirken Türk Ticaret Kanunu, Sınai Mülkiyet Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Türk Ceza Kanunu ve ilgili diğer mevzuata uymayı kabul, beyan ve taahhüt eder.

8) GİZLİLİK

8.1. Kullanıcı, işbu Sözleşme kapsamında herhangi bir şekilde elde edilebileceği MevzuatTR’nin kurumsal bilgileri, ticari sırları, stratejileri, know-how'ı, fikirleri, buluşlar, ticari markalar ve patentler, telif hakları, yazılımlar, kaynak kodları, araştırma, pazarlama bilgileri, müşteri bilgileri, mali durum, iç düzenleme ve prosedürler, veri tabanı, bilgisayar programları, tasarımlar ve bu tasarımlara ait belgeler ve görüntüler, şifreleme teknikleri, reklamlar, paketleme ve pazarlama planları, ürün planları, teknik planlar, satış bilgileri, üretim bilgileri, ticaret bilgileri, iş stratejileri, iş planları, ortaklarla ilgili bilgiler, mühendislik bilgileri, personel bilgileri, ürün tasarımları, şartname, teklifler, veriler, grafikler, formüller, süreçler, yazılı, sözlü veya elektronik olarak açıklanmış olsun, numuneler, raporlar, muhtıralar, sözleşmeleri dahil herhangi bir bilgiyi işbu Sözleşme’de belirtilen amaç dışında kullanmayacağını ve MevzuatTR’nin yazılı izni olmaksızın üçüncü şahıslarla herhangi bir şekilde paylaşmayacağını kabul, beyan ve taahhüt Kullanıcı, bilgi aktardığı üçüncü şahısların işbu gizlilik maddesine uymasını temin eder. Aksi takdirde Kullanıcı, üçüncü şahısların gizlilik maddesini ihlal etmesi sonucu oluşan zararlardan müştereken ve müteselsilen sorumlu olacağını ve Satıcı’nın ilk yazılı talebinde bu zararları Satıcı’ya tazmin edeceğini kabul ve taahhüt eder. İşbu gizlilik maddesi, işbu Sözleşme’nin herhangi bir nedenle feshedilmesinden sonra da yürürlükte kalacaktır.

9) SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

9.1. MevzuatTR Online Mevzuat Bilgilendirme Sistemi aracılığı ile sunulan hizmetler ve Platform’a erişim, Kullanıcı’nın takdirine ve riskine bağlıdır. MevzuatTR Online Mevzuat Bilgilendirme Sistemi aracılığı ile sunulan hizmetler “OLDUĞU GİBİ” ve “MEVCUT OLDUĞU GİBİ” esasına göre sunulmaktadır. Yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde, burada yer alan bilgiler, içerik ve materyaller de dahil olmak üzere MevzuatTR Online Mevzuat Bilgilendirme Sistemi aracılığı ile sunulan hizmetlere ilişkin satılabilirlik, belirli bir amaca uygunluk ve ihlal etmeme gibi zımni garantiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere açık veya zımni her türlü diğer garantileri MevzuatTR açıkça reddeder ve Kullanıcı tüm bu garantilerden açıkça feragat ettiğini kabul ve beyan eder.

9.2. MevzatTR; (a) Platform’un ve hizmetlerinin kesintisiz, zamanında, güvenli veya hatasız olacağını; (b) Platformu’un ve hizmetlerinin Kullanıcı'nın gereksinimlerini karşılayacağını; (c) Kullanıcı’nın Platform aracılığıyla ile satın aldığı veya elde ettiği herhangi bir ürünün, hizmetin, bilginin kalitesinin Kullanıcı’nın beklentisini karşılayacağını; (d) Kullanıcı’nın karşılaştığı herhangi bir veri veya yazılımdaki herhangi bir hatanın düzeltileceğini beyan veya garanti etmez.

9.3. Kullanıcı, MevzuatTR Online Mevzuat Bilgilendirme Sistemi’ni kullanarak herhangi bir içeriğe erişir veya bunları iletirse, bunu kendi takdirine bağlı olarak ve tamamen kendi riski altında yaptığını kabul ve beyan eder. Bu tür erişim veya iletimden kaynaklanan herhangi bir kayıp veya hasardan yalnızca Kullanıcı sorumlu olacaktır; bu nedenle, Şirket tarafından kendisine virüsleri herhangi bir indirmeden tespit etmek ve dezenfekte etmek için endüstri tarafından tanınan bir yazılım kullanası gerektiği önerilmektedir.

9.4. İşbu Sözleşme’de belirtilenin aksine herhangi bir hüküm bulunsa bile, MevzuatTR, öngörülen işlemlerle bağlantılı olarak ortaya çıkan diğerinin telafi edici zararları üzerindeki herhangi bir dolaylı, cezalandırıcı, örnek teşkil eden, uzak, spekülatif veya benzeri zararlardan dolayı işbu madde kapsamında diğer taraflara karşı sorumlu olmayacaktır.

9.5. Satıcı, Ürünün/Hizmetin tüm içeriğini başta resmî kurumlar olmak üzere üçüncü kişilerden sağlamaktadır. Satıcı, içeriğin güncel ve doğru olması için elinden gelen özeni gösterecek olmakla beraber, Kullanıcı içeriğin başta resmî kurumlar olmak üzere üçüncü kişilerden elde edilmesi nedeni ile Satıcı’nın bizzat sorumluluğu olmadığını, ürün/hizmet içeriğinde yer alan bilgilerin doğru, eksiksiz ve güncel olduğuna dair garanti vermediğini kabul ve beyan eder.

9.6. Platform’da, üçüncü taraflara ait veya onlar tarafından işletilen başka sitelere (“Harici Siteler”) yönlendiren bağlantılar yer alabilir. Söz konusu üçüncü taraf, Şirket ile iş ilişkisi içerisinde olsa bile MevzuatTR bu Harici Siteler’in kontrolüne sahip değildir. Bu tür sitelerin hepsi MevzuatTR’den tamamen bağımsız, kendilerine ait gizlilik politikalarına, veri toplama uygulamalarına ve kullanım koşullarına sahiptir.

9.7. Kullanıcı MevzuatTR’nin bu tür bağımsız politika veya uygulamalardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacağını ve bu internet sitelerinin gizlilik uygulamaları, içerikleri ve/veya kullanım koşullarından sorumlu olmayacağını kabul ve beyan eder. Bağlantıları verilen bu sitelere erişmek Kullanıcı’nın risk ve sorumluluğu altında olacaktır.

9.8. Bağlantılar, bu tür Harici Siteler’de gösterilen ya da bunlar aracılığıyla erişilen herhangi bir ticari marka, ticari isim, hizmet markası, tasarım, logo, sembol ya da başka telifli materyale MevzuatTR'nin sponsor olduğu, onayladığı, bunların MevzuatTR ile ilgili veya ilişkili oldukları ya da MevzuatTR’nin bunları yasal olarak kullanmaya yetkili olduğu anlamına gelmez.

10) CAYMA HAKKI

Alıcı, Satıcı tarafından Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin “Cayma Hakkının İstisnaları” başlıklı 15. maddesinin1. fıkrasının (h) bendinde belirtilen “cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler” ve maddenin 1. fıkrasının (ğ) bendinde belirtilen “elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler” kapsamına giren bir Ürün/Hizmet sunulduğundan bu Ürün/Hizmet bakımından cayma hakkına sahip değildir.

11) SÖZLEŞMENİN İFASI

11.1. Alıcı, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini Alıcı’dan talep edebilir. Her koşulda, Alıcı’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi üzerine Satıcı’ya borcunu gecikmeli olarak ifa etmesi halinde Satıcı’da oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

11.2. Alıcı, Satıcı'nın Ön Bilgilendirme Formu’nu mal teslimine veya hizmet ifasına kadar yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı yolu ile göndermiş olduğunu kabul ve beyan eder. Bu kapsamda Alıcı, Ön Bilgilendirme Formu’nun, Satıcı ile paylaştığı e-posta adresi, telefon numarası ya da diğer iletişim adresine eksiksiz olarak gönderildiğini teyit etmektedir. Alıcı kendisine ön bilgilendirmenin yapıldığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

11.3. MevzuatTR, kendi kusurundan kaynaklanan nedenlerle sözleşmede belirtilen nitelikte hizmet sunamadığı durumlarda Alıcı, Kanun'daki seçimlik hakları uyarınca sözleşmeden dönebilir veya ayıp oranında bedelden indirim talep edebilir.

12) SÖZLEŞMENİN SÜRESİ VE FESHİ

12.1. İşbu Sözleşme’nin 12.3, 12.4, 12.5 ve 12.6 maddeleri yalnızca tüketici sıfatını haiz Alıcılar’a uygulanacaktır.

12.2. İşbu Sözleşme’nin süresi Deneme Üyesi için 30 gün; Alıcı için 12 ay şeklindedir.

12.3. Alıcı, belirsiz süreli veya süresi bir yıl ve daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir.

12.4. Diğer mevzuatta Alıcı lehine olan süreler saklı kalmak kaydıyla, Satıcı, Alıcı’nın fesih talebini, bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç yedi gün içerisinde yerine getirmekle yükümlüdür.

12.5. MevzuatTR fesih bildiriminin hüküm ifade ettiği tarihe kadar olan dönem için tüketime konu bedele ilişkin ödeme bildirimini, fesih bildiriminin hüküm ifade etmesinden itibaren on gün içinde Alıcı’ya gönderecektir.

12.6. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde Satıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması halinde veya Alıcı’nın hizmetten yararlanmasına engel olabilecek geçerli bir sebebin varlığı halinde Alıcı sözleşmeyi feshedebilir.

12.7. MevzuatTR Kullanıcı’nın işbu Sözleşme’de belirlenen yükümlülükleri yerine getirmemesi durumunda Kullanıcı’ya göndereceği bir ihtarname ile ihlalin on beş (15) gün içerisinde düzeltilmesini talep edecek, söz konusu süre neticesinde ihlalin düzeltilmemesi halinde ise dilediği takdirde işbu Sözleşme’yi hiçbir tazminat sorumluluğuna tâbi olmaksızın feshetmek hakkını haiz olacaktır.

12.8. Deneme Üyesi olan Kullanıcı, MevzuatTR’nin, kendi takdirine bağlı olarak ve herhangi bir tazminata veya ön bildirime tabi olmadan Ürününü/Hizmetini ücretsiz olarak Kullanıcı’ya sunmayı durdurabileceğini, askıya alabileceğini ve iptal edebileceğini kabul eder.

12.9. Alıcı abonelik sözleşmesinin feshedilmesi ile ilgili bildirimi Kanundaki zorunlu haller dışında e-posta üzerinden yapacaktır. Alıcı’nın bildirimi doğru adrese yapmaması durumundan Sözleşme feshedilmemiş sayılacak ve bundan doğan ödemelerden Satıcı sorumlu olmayacaktır.

12.10. Platform’da Deneme Paketi dışında 12 aylık paket bulunmaktadır. Platform'da belirtilen paket fiyatı zaman zaman güncellenebilmektedir. Alıcı'dan o an Platform'da belirtilen fiyat üzerinden bedel tahsis edilecektir. Alıcı güncel paket fiyatını bildiğini ve anladığını kabul ve beyan eder. Alıcı'nın, kusurlu olduğu durumlar hariç olmak üzere, madde 12.3’e uygun olarak fesih talebi yapması üzerine, ödediği toplam yıllık paket tutarından fesih talebini bildirdiği aya kadar karşılık gelen Ürün/Hizmet bedeli MevzuatTR tarafından tutulur ve kalan tutar ise fesih bildiriminin hüküm ifade etmesinden itibaren on beş gün içinde Alıcı’ya iade edilir.

12.11. MevzuatTR, Kullanıcı’nın aboneliğinin veya deneme süresinin bitiminden önce Kullanıcı’ya bu durumu hatırlatan ve yenilenen abonelik paketlerini anlatan iletişimler gerçekleştirebilecektir.

13) BİLDİRİMLER ve DELİL SÖZLEŞMESİ

13.1. İşbu Sözleşme tahtında Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, Kanunda sayılan zorunlu haller dışında, e-posta kanalı üzerinden yapılacaktır.

13.2. Kullanıcı, Satıcı’nın iletişim bilgilerinin güncelliği ve doğruluğu hususunda gerekli çaba ve özeni gösterdiğini ve bildirimlerini Satıcı’nın doğru ve güncel iletişim adresine ilettiğini kabul ve beyan eder.

13.3. Kullanıcı, işbu Sözleşme’den doğabilecek ihtilaflarda Satıcı’nın defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veri tabanında ve sunucularında tuttuğu her türlü elektronik bilgi ve bilgisayar kayıtlarının, Taraflar açısından bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

14) MÜCBİR SEBEP

14.1. Satıcı’nın çalışma imkânlarını kısmen veya tamamen, geçici veya daimi olarak durduracak şekilde ve derecede meydana gelen yangın, patlama, fırtına, sel, deprem, göç, salgın veya diğer doğal felaketler; ambargo, devlet müdahalesi, isyan, işgal, savaş, salgın, seferberlik, grev, lokavt, iş eylemleri veya boykotlar; siber saldırı, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, sisteme ilişkin iyileştirme veya yenileştirme çalışmaları ve bu sebeple meydana gelebilecek arızalar ve elektrik ve internet kesintileri veya Satıcı’nın kontrolü dışında gerçekleşen, kusurundan kaynaklanmayan ve makul olarak öngörülemeyecek diğer haller sebebiyle Satıcı işbu Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerini ve hizmetlerini ifa edememesi veya geciktirmesinden sorumlu olmayacaktır. Satıcı’nın sorumsuzluğu bu hallerin devamı ile sınırlıdır. Kullanıcı’nın bu ifaların engellenmesi veya gecikmesi nedeniyle uğradığı zararı Satıcı’dan talep etme hakkı olmayacaktır.

14.2. MevzuatTR, işbu Sözleşme’den doğan ifasının imkansızlaşması halinde durumun öğrenilmesinden itibaren üç gün içinde yazılı olarak veya e-posta, SMS, internet gibi elektronik ortam üzerinden Kullanıcı’ya bilgi vermekle yükümlüdür.

15) YETKİLİ MAHKEME

15.1. İşbu Sözleşme Türk hukukuna tabidir.

15.2. İşbu Sözleşme kapsamında Taraflar arasında bir ihtilaf çıkması halinde:

15.2.1 Tüketici sıfatını haiz Kullanıcılar bakımından Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar ihtilaflar için Alıcı işleminin yapıldığı veya Alıcı ikametgahının bulunduğu yerdeki İl veya İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise Alıcı işleminin yapıldığı veya Alıcı ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Mahkemeleri yetkili olacaktır. Tüketici Mahkemelerinin bulunmadığı yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

15.2.2 Tüketici sıfatını haiz olmayan Kullanıcılar bakımından İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

16. YÜRÜRLÜK

16.1. 16 (on altı) maddeden ibaret bu Sözleşme, Taraflarca okunarak, Alıcı tarafından elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve derhal yürürlüğe girmiştir.